Kradli drzewo z lasu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli drzewo z lasu

Data publikacji 30.01.2011

lasOstrzeszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży drzewa z lasu w ilości 12,5 m przestrzennego w leśnictwie Marcinki. Straty wyceniono na kwotę 1620 zł. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Ponadto jeden ze sprawców był poszukiwany przez ościenną jednostkę Policji.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (29.01.2011r.), gdzie przed godz. 10:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży drzewa z lasu w leśnictwie Marcinki. Policjanci, którzy natychmiast udali się pod wskazane miejsce zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego M.Sz. mieszkańca Ostrzeszowa oraz 25-letniego A.P. mieszańca powiatu kaliskiego. Sprawcy dokonali kradzieży drzewa z lasu gatunku mieszanego w ilości 12,5 m przestrzennego o wartości 1620zł. na szkodę Nadleśnictwa w Sycowie i Przedsiębiorstwa Wielobranżowego w Kaliszu.

Sprawców osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego. Za kradzież drzewa z lasu mężczyzną  grozi kara do 5 lat więzienia.  

Ponadto okazało się, że jeden ze sprawców jest poszukiwany nakazem wydanym przez Sąd Rejonowy w Kaliszu celem doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.