...ponad 50 gram amfetaminy i ponad 3 gramy marihuany. - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

...ponad 50 gram amfetaminy i ponad 3 gramy marihuany.

Data publikacji 27.03.2011

20110325129Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe wobec 26-letniego mieszkańca Kępna za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych (amfetamina) oraz środków odurzających (marihuana).

W miniony czwartek (24.03.2011r.) po 19:00 policjanci z drogówki patrolując ul. Piastowską w Ostrzeszowie, do kontroli drogowej zatrzymali 26-letniego mieszkańca Kępna, który kierował samochodem osobowym marki opel astra. Od kierującego nie było czuć woni alkoholu, ale jego zachowanie było bardzo podejrzane, dlatego policjanci przeprowadzili wobec mężczyzny badanie na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik badania wykazał, że kierujący był pod wpływem działania amfetaminy. Ponadto w toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie – schowane w spodniach -  10 gram amfetaminy, 2 gramy marihuany oraz siedem pustych woreczków z zapięciem strunowym.  

 

20110324024

 

Mężczyznę natychmiast zatrzymano w Policyjnej Izbie Zatrzymań do dyspozycjo Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Dalsze czynności prowadzili już ostrzeszowscy kryminalni, którzy przeszukali mieszkanie podejrzanego ujawniając w nim znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany.

20110325129

Łącznie mieszkaniec Kępna posiadał ponad 50 gram amfetaminy i ponad 3 gramy marihuany. Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.