Spotkanie z harcerzami ZHP - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z harcerzami ZHP

Data publikacji 24.05.2011

img_0234W Kobylej Górze na terenie stanicy harcerskiej ostrzeszowscy policjanci – specjalista do spraw nieletnich oraz przewodnik psa służbowego spotkali się z harcerzami ZHP Nieprzetartego Szlaku. Mając na uwadze zbliżające się wakacje, policjanci rozmawiali z uczestnikami biwaku jak bezpiecznie spędzić wakacje i uniknąć wszelkich zagrożeń. Przypomnieli harcerzom o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz na terenach obozowych. Także przewodnik psa opowiedział o specyfice swojej pracy, w której wiernie towarzyszy mu pies Cezar.

We wtorek (24.05.2011r.) w Kobylej Górze na terenie stanicy harcerskiej ostrzeszowscy policjanci – specjalista do spraw nieletnich oraz przewodnik psa służbowego odwiedzili biwakujących harcerzy ZHP Nieprzetartego Szlaku. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z harcerzami o zagrożeniach, z którymi mogą spotkać się w czasie wakacji oraz jak ich uniknąć. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczne zachowanie nad wodą.

img_0239

Ponadto podczas dzisiejszego spotkania przewodnik psa opowiedział o specyfice pracy jaką wykonuje wspólnie ze swoim czworonożnym współtowarzyszem w patrolu Cezarem. Uwrażliwiał na niebezpieczeństwa grożące ze strony psów, a także pokazał jak należy się zachować aby uniknąć dotkliwych obrażeń.

 

img_0240

 

Jednak najwięcej radości wyraźnie sprawiła bliska obecność policyjnego owczarka Cezara, który wykazał wiele spokoju i posłusznie wykonywał polecenia swojego przewodnika.

 

img_0234

 

img_0247