Działania z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kaliszu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kaliszu

Data publikacji 26.05.2011

img_0250Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Kaliszu przeprowadzili kontrole placówek handlowych na terenie Gminy Kobyla Góra oraz Gminy Doruchów. W wyniku przeprowadzonej kontroli ujawniono 27 sztuk wyrobów tytoniowych oraz 15 butelek alkoholem z nieważnymi znakami akcyzy. Ponadto ujawniono wykroczenia wynikające Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

W czwartek (26.05.2011r.) od godz. 8:00 ostrzeszowscy policjanci przy współpracy funkcjonariuszy z Urzędu Celnego w Kaliszu przeprowadzili kontrole placówek handlowych na terenie Gminy Kobyla Góra oraz Gminy Doruchów pod kątem przepisów wynikających z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz w celu ujawnienia przypadków wprowadzania do obrotu alkoholu, wyrobów tytoniowych z niewiadomego pochodzenia i bez znaków akcyzy.
img_0251

W wyniku przeprowadzonych działań dokonano kontroli 6 sklepów spożywczo-przemysłowych oraz skontrolowano lokal gastronomiczny. W jednym ze sklepów ujawniono 27 sztuk wyrobów tytoniowych oraz 15 butelek z alkoholem z nieważnymi znakami akcyzy. Na właściciela sklepu nałożono mandat karny. Podczas kolejnych czynności kontrolnych w sklepie spożywczym ujawniono brak informacji o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom poniżej 18 roku życia, co także zakończyło się postępowaniem mandatowym.

 

img_0253 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie informuje, że powyższe działania w przedmiotowym zakresie będą cyklicznie powtarzane.