Sprawca kradzieży telefonów komórkowych zatrzymany - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży telefonów komórkowych zatrzymany

Data publikacji 13.06.2011

kajdankiPolicjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali na gorącym uczynku 20-letniego mieszkańca Marszałek, który w minioną niedzielę (12.06.2011r.) w godzinach nocnych na terenie jednej z dyskotek w naszym powiecie z dwóch torebek dokonał kradzieży pięciu telefonów komórkowych różnych marek, dokumenty, dwie karty do bankomatu oraz pieniądze w kwocie 260 złotych. Sprawca był nietrzeźwy, badanie wskazało dwa promile alkoholu, teraz przebywa w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. 20-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Po godzinie 2:00 (12.06.2011r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży wartościowych przedmiotów, tj. pieniędzy, dokumentów, telefonów komórkowych, które zostały skradzione na ternie jednej z dyskotek w naszym powiecie. Natychmiastowa reakcja policjantów z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną błyskawicznie doprowadziła do sprawcy kradzieży.

Jak się okazało doskonale znany policjantom 20-letni mieszkaniec Marszałek wykorzystując nieuwagę właścicielek ukradł z pozostawionych w loży dwóch torebek pięć telefonów komórkowych różnych marek, portfel z dowodem osobistym, dwoma kartami do bankomatu, oraz pieniędzmi w kwocie 260 złotych. Pokrzywdzone wyceniły straty na kwotę  ponad 1500 złotych.

Nietrzeźwego sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Skradzione mienie odzyskano i zwrócono właścicielkom. Sprawcy kradzieży grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.