Przewrócił się na łuku drogi - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewrócił się na łuku drogi

Data publikacji 29.06.2011

scania2W miejscowości Grabów nad Prosną, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą przewożąc miał węglowy będąc na łuku drogi oraz  wykonując manewr skrętu w lewo nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, w następstwie czego przewrócił się na prawy bok. Kierujący trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

Po godz. 6:00 (28.06.2011r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło w miejscowości Grabów nad Prosną.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że mieszkaniec Rudy Śląskiej kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą oraz przewożąc miał węglowy, będąc na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze i przewrócił się na prawy bok. W następstwie tego załadunek w postaci miału węglowego wysypał się na pobocze.

Kierującemu pojazdem nic się nie stało, również policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości – kierujący był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

 

scania
scania2