Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali sparwców kradzieży szyn kolejowych (28.06.2011r.)

Data publikacji 29.06.2011

szynyOstrzeszowscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wrocławia oraz 27-letniego mieszkańca Łodzi, którzy w miniony piątek (24.06.2011r.) ukradli szyny kolejowe z nieczynnego szlaku kolejowego na trasie Ostrzeszów – Namysłaki. Powstałe straty zostały wycenione na kwotę powyżej 3000 zł. na szkodę PKP.

 

W miniony piątek (24 czerwca 2011r.) po godz. 19:00 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przyjęła zawiadomienie o kradzieży szyn kolejowych dokonanych w miejscowości Przytocznica z nieczynnego nasypu szlaku kolejowego na trasie Ostrzeszów – Namysłaki.

Policjanci na miejscu zdarzenia stwierdzili, że wówczas nieznani sprawcy pocięli szyny kolejowe pomiędzy słupkami  z oznaczeniem 11,3, a 11,4 km.  Następnie dokonali kradzieży 80,4 metrów szyn, natomiast 66,8 metrów szyn pocięli na 45 sztuk odcinków różnych długości i pozostawili na torowisku. Powstałe straty wyceniono na kwotę powyżej 3000 zł. na szkodę Państwowych Kolei Państwowych.

Ostrzeszowscy kryminalni natychmiast podjęli czynności celem ustalenia i zatrzymania sprawców, tym samym cztery dni później, tj. 28 czerwca 2011 roku złodzieje powrócili na miejsce zdarzenie po pozostawione, pocięte szyny kolejowe. Tam już czekali na nich policjanci, którzy zatrzymali dwóch złodziei na gorącym uczynku usiłowania kradzieży pozostawionych szyn.

Sprawcami okazali się 35-letni mieszkaniec Wrocławia oraz 27-letni mieszkaniec Łodzi, których zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Mężczyznom grozi teraz do pięciu lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.