Usiłowali wyłudzić kredyt na zakup sprzętu RTV (02.09.2011r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali wyłudzić kredyt na zakup sprzętu RTV (02.09.2011r.)

Data publikacji 05.09.2011

paragraf_2911Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić kredyt na zakup telewizora o wartości 1550 zł. oraz radio CB o wartości 320zł w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym na terenie gminy Ostrzeszów. Ponadto jeden ze sprawców posługiwał się skradzionym dowodem osobowym oraz podawał fałszywe dane osobowe. Obaj sprawcy, jak się później okazało to bracia, zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego.


W miniony piątek (02.09.2011r.) po godzinie 14:00 ostrzeszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat (mieszkańcy miejscowości Puławy), którzy w jednym ze sklepów ze sprzętem elektronicznym posługując się fałszywym dowodem osobistym usiłowali uzyskać kredyt na zakup sprzętu RTV w postaci telewizora o wartości 1550 zł. oraz radia CB o wartości 320 zł. w systemie ratalnym. Jak się później okazało, sprawcy to bracia, którzy jeszcze w tym samym dniu usiłowali zawrzeć umowę o świadczenie usług oraz otrzymać w promocji sprzęt elektroniczny w dwóch różnych punktach sieci komórkowych na terenie Ostrzeszowa.

Ponadto ustalono, że na terenie kilku miejscowości województwa łódzkiego dokonali oraz usiłowali dokonać wyłudzeń telefonów komórkowych różnych marek, a także usiłowali wyłudzić kredyt na zakup sprzętu RTV.

Obaj bracia w dniu następnym usłyszeli już zarzuty. Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie w stosunku do jednego z braci zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju, natomiast w stosunku do drugiego brata Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.