Sprawcami kradzieży złomu okazali sie ojciec i syn (26.10.2011r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcami kradzieży złomu okazali sie ojciec i syn (26.10.2011r.)

Data publikacji 27.10.2011

dsc_3195Ostrzeszowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku ojca z synem, którzy działając wspólne i w porozumieniu ukradli z terenu byłego PGR- u w miejscowości Rogaszyce agregat prądotwórczy, 6 par dużych metalowych drzwi od obory, pompy do centralnego ogrzewania oraz dystrybutor paliwowy. Łączna suma strat  została wyceniona na kwotę 20,000 zł.  

W środę  (26.10.2011r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży złomu  z terenu byłego PGR – u w miejscowości Rogaszyce. Z ustaleń wynikało, że skradziono agregat prądotwórczy, 6 par dużych metalowych drzwi do obory, pompy od centralnego ogrzewania oraz dystrybutor paliwowy. Straty zostały wycenione na kwotę 20,000 zł. na szkodę Agencji Rolnej Skarbu Państwa.

Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Jak się okazało sprawcami kradzieży to ojciec (45 lat) i syn (20 lat) – obaj są mieszkańcami powiatu ostrzeszowskiego. Sprawcy skradziony złom przewozili samochodem typu bus marki mercedes i usiłowali już go sprzedać w jednym ze skupów złomu. Ojciec i syn zostali zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie w policyjnym areszcie, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Skradzione mienie odzyskano w całości oraz przekazano pokrzywdzonemu.  

 

dsc_3197