sprawca rozboju zatrzymany (01.11.2011r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

sprawca rozboju zatrzymany (01.11.2011r.)

Data publikacji 02.11.2011

kajdanki79Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 19-letniego mężczyznę – sprawcę rozboju, który przy użyciu noża oraz szarpiąc za ubranie doprowadził do bezbronności 17-letnią dziewczynę i zabrał jej telefon komórkowy marki Nokia. Pokrzywdzona w następstwie zdarzenia nie doznała żadnych obrażeń. Rozbójnik w wyniku natychmiastowej interwencji policjantów został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora. Przedmiot rozboju - telefon komórkowy został znaleziony i zwrócony pokrzywdzonej.   

Do zdarzenia doszło w dniu 1 listopada 2011 roku w Ostrzeszowie o godzinie 21:40. Ostrzeszowscy policjanci w wyniku natychmiastowej interwencji zatrzymali sprawcę rozboju, okazał się nim 19-letni mężczyzna mieszkaniec Ostrzeszowa, znany tutejszej Policji z innych przestępstw. Ze wstępnych ustaleń interweniujących funkcjonariuszy wynika, że sprawca krzycząc, szarpiąc za ubranie i jednocześnie grożąc nożem 17-letniej dziewczynie zabrał należący do niej telefon komórkowy marki Nokia.

Pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń, po przebadaniu została zwolniona ze szpitala.  Przedmiot rozboju policjanci znaleźli w rejonie miejsca przestępstwa, leżał na ziemi. Telefon komórkowy zwrócono pokrzywdzonej.

Sprawca w dniu rozboju został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Dalsze czynności w tej sprawie wykonują ostrzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego. 19-latkowi za popełnione przez niego przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.