Wypadek na skrzyżowaniu (08.11.2011r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na skrzyżowaniu (08.11.2011r.)

Data publikacji 09.11.2011

wypadek3W Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ul. T. Kościuszki z ul. Al. Wojska Polskiego doszło do wypadku. Z ustaleń Policji wynika, że sprawcą zdarzenia jest mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki dacia logan, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem ciężarowym marki daf doprowadzając do zderzenia pojazdów. W następstwie uderzenia pojazd ciężarowy przemieścił się na drugi pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający samochód osobowy marki nissan. Pokrzywdzone osoby natychmiast przewieziono do szpitala.

Do wypadku drogowego doszło tuż przed godz. 6:00 (08.11.2011r.) w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ul. T. Kościuszki z ul. Al. Wojska Polskiego.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 36-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego kierujący samochodem osobowym marki dacia logan wjechał na drogę K-11 nie ustępując przy tym pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem ciężarowym marki daf doprowadzając do zderzenia pojazdów. W następstwie uderzenia pojazdów,  samochód ciężarowy przemieścił się na drugi pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód osobowy marki nissan micra. Na skutek zdarzenia drogowego do szpitala przewieziono sprawcę wypadku wraz z pasażerem oraz kierującą nissanem. Kierujący samochodem ciężarowym nie doznał obrażeń. Poszkodowani kierujący byli trzeźwi, od kierującego samochodem marki dacia pobrano krew do badania.

Ostrzeszowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego.