Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniowali wobec 74-letniego nietrzeźwego pensjonariusza (29.12.2011r.)

Data publikacji 30.12.2011

kogut_policyjnyOstrzeszowscy policjanci interweniowali wobec 74-letniego pensjonariusza jednego z Domów Pomocy Społecznej w naszym powiecie. Ustalono, że sprawca był nietrzeźwy, a tym samym wszczynał awantury podczas, których był bardzo agresywny. Ponadto wzburzony pensjonariusz kopał w sprzęt znajdujący się w jego pokoju, w wyniku czego złamał sobie prawa nogę. Z uwagi na fakt, iż sprawca swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych osób wymienionego osadzono w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia.   

W czwartkowe popołudnie 12.46 (29.12.2011r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z Domów Pomocy Społecznej w naszym powiecie, 74-letni pensjonariusz jest nietrzeźwy do tego agresywny oraz pracownicy wymienionej placówki proszą o pomoc.

Policjanci na miejscu interwencji potwierdzili powyższą informację, gdzie okazało się, że 74-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu (0,93 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) wszczynał awantury, był bardzo agresywny, wyzywał i ubliżał personelowi oraz innym pensjonariuszom. Ponadto wymieniony podczas wzburzenia kopał w sprzęt znajdujący się w jego pokoju w wyniku czego złamał sobie prawą nogę.

Z uwagi na fakt, iż 74-letni pensjonariusz swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla zdrowia i życia swojego oraz innych osób, został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia.