Nietrzeźwy rowerzysta (26.04.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy rowerzysta (26.04.2013r.)

Data publikacji 28.04.2013

dsc_0149W miejscowości Ignaców (gm. Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, które wyraźnie wynikają z Ustawy o Ruchu Drogowym. Pamiętajmy, że kierujący rowerem po spożyciu alkoholu stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Po godzinie 19:30 policjanci patrolując miejscowość Ignaców do kontroli drogowej zatrzymali 40-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra) jadącego rowerem. Okazało się, że rowerzysta był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu (1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). 

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, które wyraźnie wynikają z Ustawy o Ruchu Drogowym. Pamiętajmy, że kierujący rowerem po spożyciu alkoholu stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.