Trzy kradzieże w jednym dniu (30.07.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kradzieże w jednym dniu (30.07.2013r.)

Data publikacji 31.07.2013

sdc10579Policjanci trzykrotnie byli kierowani do sklepów na terenie Ostrzeszowa w związku z ujawnionymi kradzieżami sklepowymi. W dwóch przypadkach sprawcami były osoby nieletnie. 

Do pierwszej kradzieży dyżurny Policji skierował policjantów po godzinie 17:00.

Pracownik sklepu spożywczo-przemysłowego na ul. Sportowej zawiadomił, że ujawnił kradzież sklepową za pomocą monitoringu. Z zapisu wynikało, że dwóch chłopców, przez dwa dni (29-30.07.2013r.) wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu wynieśli trzy płyty DVD z grami komputerowymi. Straty zostały wycenione na kwotę 240 zł. 

Policjanci przyglądając się zapisowi z monitoringu od razu ustalili sprawcę, który skradzione płyty chował pod koszulkę. Pomysłodawcą był 17-latek, ale towarzyszący mu 16-latek wybierał płyty, które starszy kolega wynosił ze sklepu. Łupem podzielili się jeszcze ze swoim 16-letnim kolegą.

Wszyscy trzej staną przed Sądem, 16-latkowie przed Sądem dla Nieletnich, 17-latek przed Sądem Karnym.  

Do drugiej kradzieży doszło po godz. 18:00, gdzie krótko po opuszczeniu przez stróży prawa budynku sklepu, dyżurny Policji otrzymał ponownie zgłoszenie z tego samego sklepu. Jak się okazało jeden z pracowników ujął na gorącym uczynku dwie 12-latki, które ukradły, artykuły spożywcze o łącznej wartości 9,16 zł.

Skradziony towar zwrócono do sklepu, nieletnie sprawczynie przekazano rodzicom, gdzie policjanci przeprowadzili rozmowę wychowawczą w związku z ich niewłaściwym zachowaniem.

Trzecia kradzież miała miejsce po godzinie 19:00 w sklepie samo-obsługowym na ul. Leśnej. Tym razem sprawcą był mężczyzna, który wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu usiłował wynieść towar w postaci artykułów spożywczych o łącznej wartości blisko 100 zł. Sprawca został "przechwycony" przez obsługę sklepu i przekazany policjantom. Towar wrócił na półki sklepowe, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.