Sprawca kradzieży roweru ustalony i zatrzymany (27.09.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży roweru ustalony i zatrzymany (27.09.2013r.)

Data publikacji 27.09.2013

paragraf_2911Ostrzeszowscy policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja roweru. Sprawca to gimnazjalista, który zabrał rower ze stojaka na rowery z terenu jednej ze szkół podstawowych. Jak się później okazało, to nie był jedyny rower przywłaszczony przez sprawcę, bowiem gimnazjalista przyznał się do jeszcze dwóch innych rowerów, które ukradł z terenu miasta Ostrzeszowa. Rower skradziony spod szkoły został oddany właścicielom, dwa rowery, które wcześniej ukradł sprzedał na terenie miasta Kalisza. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. 

Do kradzieży doszło w miniony poniedziałek (23.09.2013r.), gdzie pokrzywdzony przyszedł do jednostki Policji zgłosić kradzież roweru, którego wartość wycenił na kwotę 400 zł. Rower został zabrany ze stojaka na rowery spod jednej ze szkół podstawowych w Ostrzeszowie. 

Złodziej nie cieszył długo się wolnością, bo już w czwartek (26.09.2013r.) ostrzeszowscy policjanci ustalili sprawcę, którego zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego.  Rower ukradł 17-letni gimnazjalista, który później porzucił go w krzakach przy ul. Al. Wolności. Skradzione mienie policjanci odzyskali i oddali pokrzywdzonym. Jak się okazało 17-latek przyznał się jeszcze do dwóch innych kradzieży rowerów z terenu miasta Ostrzeszowa, które następnie sprzedał w Kaliszu.

Policjanci ustalają teraz właścicieli wcześniej skradzionych rowerów przez 17-latka, także przy współpracy kaliskich stróży prawa docierają do osób, które nabyły skradzione mienie z Ostrzeszowa.

Pod nadzorem Prokuratora trwają dalsze czynności w tej sprawie, za kradzież cudzego mienia 17-latek stanie przed Sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.