Z promilami na rowerze (15.02.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami na rowerze (15.02.2014r.)

Data publikacji 16.02.2014

dsc_0149W miejscowości Mąkoszyce policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Sprawca jadąc rowerem popełnił również przestępstwo, polegające na niestosowaniu się do wydanego wobec niego postanowienia Sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci patrolując miejscowość Mąkoszyce, tuż przed godz. 22:00 do kontroli zatrzymali 33-letniego rowerzystę (mieszkaniec gm. Kobyla Góra).

Kontrola wykazała, że mężczyzna jechał na rowerze po alkoholu. Przeprowadzone badanie wskazało ponad dwa promile (1,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto dalsze czynności ujawniły, że 33-latek posiadał już obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd.

Mężczyzna teraz odpowie za nie stosowanie się do postanowienia Sądu, grozi mu za to kara więzienia do lat 3. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za to grozi mu kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.