Ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. (08.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. (08.03.2014r.)

Data publikacji 10.03.2014

mkkMieszkaniec powiatu kępińskiego przy ul. Przemysłowej w Ostrzeszowie uderzył w znak drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później sprawca był już w rekach Policji. Za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym oraz uszkodzenie znaku drogowego ukarany został mandat karny w wysokości 1000 zł. 

Ostrzeszowscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, w godzinach nocnych (08.03.2014r.) patrolując ul. Przemysłową ujawnili uszkodzony znak drogowy C-9 (nakaz jazdy).

Złoczyńca co prawda odjechał z miejsca zdarzenia, ale pozostawił po sobie "wizytówkę" w postaci tablicy rejestracyjnej. Mundurowi już wiedzieli, że pod tym numerem kryje się pojazd marki hyundai scoupe.

Kilka minut później sprawca był już w rękach Policji. Poszukiwany kierowca wraz z samochodem został zatrzymany w rejonie działek ogrodowych przy ul. Kąpielowej. Pojazd posiadał uszkodzenia, które wyraźnie wskazywały, że brał udział w zdarzeniu, a kierował nim 25-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, który przyznał się do zdarzenia. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości - był trzeźwy.

25-latek za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym oraz uszkodzeniu znaku drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.