16-latek uciekał przed Policją (08.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek uciekał przed Policją (08.03.2014r.)

Data publikacji 10.03.2014

sdc10579W miejscowości Myślniew kierujący volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Uciekinier wjechał w dukt leśny i zginął z pola widzenia mundurowym, ale zbieg nie cieszył się długo wolnością. Stróże prawa ustalili, że za kółkiem volkswagena siedział 16-latek.  Nieletnim sprawcą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W minioną sobotę (08.03.2014r.) tuż przed godz. 22:00 w miejscowości Myślniew (gm. Kobyla Góra) pomimo wyraźnych sygnałów umundurowanego policjanta, nie zatrzymał się do kontroli drogowej kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg używając przy tym sygnałów dźwiękowych i błyskowych, ale uciekinier w dalszym ciągu kontynuował ucieczkę. Pościg trwał drogami lokalnymi, gruntowymi w kierunku miejscowości Kobyla Góra. Nagle volkswagen wjechał w dukt leśny i zniknął z pola widzenia.

Policjanci byli zmuszeni przerwać pościg, ale zbieg nie cieszył się długo swoją wolnością. Stróże prawa bardzo szybko ustalili kto kierował i uciekał volkswagenem - był to 16-letni mieszkaniec Kuźnicy Myślniewskiej, który swoim nierozważnym postępowaniem popełnił szereg wykroczeń.

Funkcjonariusze sprawdzili również jego stan trzeźwości  - był trzeźwy

Nieletnim sprawcą zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zgodnie z Ustawą o Postępowaniu ws. Nieletnich zdecyduje o zastosowaniu wobec niego środka wychowawczego.