Uderzył w zwierzę leśne (09.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w zwierzę leśne (09.03.2014r.)

Data publikacji 10.03.2014

znak-jeleW miejscowości Rojów (gm. Ostrzeszów) kierująca samochodem osobowym marki citroen xsara uderzyła w nagle przebiegającego przez jezdnię jelenia. W następstwie uderzenia pojazd został uszkodzony, zwierzynę leśną przekazano leśniczemu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 10:00 (09.03.2013r.)  w miejscowości Renta (gm. Kraszewice).

Z ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki toyota avensis uderzył w zwierzę leśne, które nagle wbiegło na jezdnie wprost pod jego pojazd. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ pojazd, zwierzę natomiast uciekło do lasu.

Kierujący był trzeźwy, policjanci od uszkodzonego pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny. 

APELUJEMY

Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku, ale w okresie jesiennym warunki atmosferyczno – drogowe są szczególnie utrudnione. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, częste poranne mgły – to wszystko znacznie ogranicza widoczność, a tym samym powoduje, że jesteśmy zaskoczeni nagłą sytuacją, której się nie spodziewaliśmy. Dodatkowo śliska nawierzchnia powoduje, że podjęte przez kierującego gwałtowne manewry mogą spowodować poślizg pojazdu oraz utratę panowania nad nim.