Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna interwencja Policji doprowadziła do zatrzymania złodzieja (16.03.2014r.)

galeriaOstrzeszowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który wykorzystując spoczynek nocny swojego kolegi ukradł mu telefon komórkowy, laptop, kurtkę oraz portfel wraz z całą zawartością. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości i zwrócili pokrzywdzonemu. Sprawcy grozi kara do pięciu lat więzienia. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. 

Podejrzany to 29-letni mieszkaniec Katowic, który w miejscowości Kobyla Góra wynajmował pokój wspólnie ze swoim 38-letnim kolegą z Wadowic. 

W godzinach nocnych z soboty na niedzielę (15/16.03.2014r.) 29-latek wykorzystując sen swojego kolegi ukradł mu telefon komórkowy, laptop, kurtkę oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony skradzione mienie wycenił na kwotę ponad 2000 złotych.

W niedzielę już z samego rana, błyskawiczna interwencja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawcy, który jeszcze nie zdążył opuścić gm. Kobyla Góra. Także przy 29-latku policjanci ujawnili dowody przestępstwa - skradzione przedmioty należące do jego starszego kolegi.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Skradzione mienie mundurowi w całości zwrócili pokrzywdzonemu.