Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna interwencja Policji doprowadziła do zatrzymania złodzieja (16.03.2014r.)

Data publikacji 18.03.2014

galeriaOstrzeszowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który wykorzystując spoczynek nocny swojego kolegi ukradł mu telefon komórkowy, laptop, kurtkę oraz portfel wraz z całą zawartością. Policjanci skradzione mienie odzyskali w całości i zwrócili pokrzywdzonemu. Sprawcy grozi kara do pięciu lat więzienia. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. 

Podejrzany to 29-letni mieszkaniec Katowic, który w miejscowości Kobyla Góra wynajmował pokój wspólnie ze swoim 38-letnim kolegą z Wadowic. 

W godzinach nocnych z soboty na niedzielę (15/16.03.2014r.) 29-latek wykorzystując sen swojego kolegi ukradł mu telefon komórkowy, laptop, kurtkę oraz portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony skradzione mienie wycenił na kwotę ponad 2000 złotych.

W niedzielę już z samego rana, błyskawiczna interwencja kryminalnych doprowadziła do zatrzymania sprawcy, który jeszcze nie zdążył opuścić gm. Kobyla Góra. Także przy 29-latku policjanci ujawnili dowody przestępstwa - skradzione przedmioty należące do jego starszego kolegi.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Skradzione mienie mundurowi w całości zwrócili pokrzywdzonemu.