Dwa zdarzenia drogowe, dwa mandaty karne (16.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa zdarzenia drogowe, dwa mandaty karne (16.03.2014r.)

Data publikacji 18.03.2014

1-71002_mo1W miejscowości Mąkoszyce doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. Skierowany patrol Policji niestety na miejsce nie dojechał. Funkcjonariuszka kierująca radiowozem w miejscowości Rojów także straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Oba zdarzenia zostały zakończone postępowaniem mandatowym.

Po godzinie 15:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Mąkoszyce (gm. Kobyla Góra) doszło do poważnego wypadku drogowego. Ze wstępnych informacji wynikało, że dwie osobówki czołowo się zderzyły oraz są ofiary.

Na miejsce zdarzenia dyżurny natychmiast skierował patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Niestety policjanci nie dojechali do Mąkoszyc. Funkcjonariuszka kierująca oznakowanym radiowozem marki skoda, w miejscowości Rojów nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków na drodze. W następstwie tego wpadła w poślizg, zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ucierpiała tylko kierująca, którą natychmiast przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie.

Policjantka (byłą trzeźwa) za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem karnym. 

Do zdarzenia na teren gminy Kobyla Góra został skierowany inny patrol stróży prawa.

Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem marki volkswagen passat nie dostosował prędkości do warunków drogowych, przez co wpadł w poślizg oraz zjechał na przeciwległy pas jedni i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki bmw. 

Kierujący wraz z pasażerami zostali przewiewni do Szpitala w Ostrzeszowie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prowadzących samochody - byli trzeźwi.

Sprawca został ukarany mandatem karnym.