Półmetrowy krzak marihuany na parapecie (15.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Półmetrowy krzak marihuany na parapecie (15.03.2014r.)

Data publikacji 18.03.2014

img_2652Ostrzeszowscy policjanci udali się na interwencję domową w związku z agresywnym zachowaniem nietrzeźwego byłego męża. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem w policyjnym areszcie awanturnika oraz jego syna, u którego mundurowi podczas czynności ujawnili krzak marihunay oraz akcesoria do palenia tego narkotyku. Awanturnik, gdy już wytrzeźwiał został zwolniony i ukarany mandatem za zakłócanie ładu i porządku, jego synowi za uprawianie grozi kara do dwóch lat więzienia. 

W minioną sobotę (15.03.2014r.) po godzinie 16:00 policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjengo udali się do jednego z prywatnych domów w miejscowości Szklarka Myślniewska (gm. Ostrzeszów) w związku ze zgłoszoną interwencją dotyczącą nietrzeźwego i awanturującego się byłego męża.

Na miejscu policjanci potwierdzili powyższy fakt. Mężczyzna był agresywny i do tego nietrzeźwy - przeprowadzone badanie wykazało blisko trzy promile alkoholu. Ponadto awanturnik z domu wyrzucał swoją byłą małżonkę oraz jej osobiste rzeczy. Sprawca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i nie chciał się uspokoić, swoim zachowaniem wyraźnie stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych domowników. Stróże prawa podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. I na tym interwencja policjantów zostałaby zakończona....gdyby nie błyskotliwe oko funkcjonariuszy!

Podczas wykonywanych czynności pod wskazanym adresem mundurowi zauważyli stojącą na parapecie bardzo charakterystyczną roślinę. Wysoką na pół metra!!!

Na parapecie w doniczce rósł krzak marihuany!!! Jak się okazało, to obfite drzewko należało do 24-letniego syna zgłaszającej. Mundurowi w pokoju 24-latka ujawnili jeszcze akcesoria do palenia tego narkotyku, były to lufki oraz fajka wodna.

24-latek został również zatrzymany w policyjnym areszcie, ale do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do dwóch lat więzienia. Kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

 

img_2653
img_2652
img_2654