Znęcał się nad swoją konkubiną (19.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad swoją konkubiną (19.03.2014r.)

Data publikacji 20.03.2014

przemoc_rodzinaPolicjanci zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie mężczyznę, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoją konkubiną. Sprawca ograniczał pokrzywdzonej kontakt ze znajomymi oraz rodziną, ponadto wszczynał awantury oraz używał wobec niej siły fizycznej. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. 

Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego 44-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy znęcał się nad swoją konkubiną. Pokrzywdzona o swoich mękach powiadomiła swoją krewną, która z kolei natychmiast skontaktowała się z Policją.

Jeszcze w tym samym dniu podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - badanie wykazało ponad 2 ‰ alkoholu.

Mundurowi ustalili, że sprawca znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoją konkubiną. Zamykał ją w domu, ograniczał jej kontakt ze znajomymi oraz rodziną. Wszczynał awantury oraz używał wobec niej siły fizycznej. 

W chwili obecnej pod nadzorem Prokuratora trwają dalsze czynności w tej sprawie. Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.