"Bezpieczne Targowisko" (20.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne Targowisko" (20.03.2014r.)

Data publikacji 21.03.2014

img_2657Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kaliszu oraz pracowników z Obwodowego Urzędu Miar w Kaliszu prowadzili działania prewencyjne na terenie targowiska miejskiego. 

To już kolejne takie wspólne działania zorganizowane przez ostrzeszowską Policję. 

Mundurowi mając na uwadze bezpieczeństwo, właściwą obsługę klientów oraz ład i porządek podczas czwartkowego targowiska (20.03.2014r.) połączyli siły i działali z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kaliszu oraz pracownikami z Obwodowego Urzędu Miar w Kaliszu.

Policja czuwała nad bezpieczeństwem na targowisku, funkcjonariusze Straży Granicznej w Kaliszu sprawdzali legalność pobytu obcokrajowców na terenie RP oraz ich legalność prowadzonej działalności gospodarczej, z kolei pracownicy z Obwodowego Urzędu miar w Kaliszu kontrolowali legalizację wag oraz odważników.    

W wyniku podjętych działań:

Wylegitymowano łącznie 16 osób w tym 8 obcokrajowców - wszyscy na terenie RP przebywali legalnie. Przeprowadzono 33 kontrole punktów sprzedaży towarem. Pracownicy Obwodowego Urzędu Miar w wyniku kontroli ujawnili 2 przypadki braku prawnej kontroli metrologicznej, wobec tych osób zastosowali postępowanie mandatowe. Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 1 osobę narodowości bułgarskiej, która  prowadziła nielegalnie działalność gospodarczą. Policjanci ujawnili dwa wykroczenia, za które zastosowali pouczenie. 

img_2656img_2658img_2661img_2655img_2657