Mały karambol (21.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mały karambol (21.03.2014r.)

Data publikacji 24.03.2014

kiaW Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego doszło do kolizji drogowej. Ustalenia wykazały, że sprawcą był kierujący volkswagenem transporter, który najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Siła uderzenia była na tyle duża, że w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy. Sprawca przyjął mandat karny. 

W miniony piątek (21.03.2014r.) po godzinie 12:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem czterech pojazdów. 

Na miejscu kolizji policjanci ustalili, że sprawcą był mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który kierując samochodem marki volkswagen transporter niewłaściwie obserwował przedpole jazdy i najechał na tył samochodu marki land rover kierowanym przez mieszkańca Ostrzeszowa. Siła uderzenia doprowadziła do przemieszczenia się pojazdu pokrzywdzonego, który z kolei uderzył w tył samochodu marki mercedes, kierowanym mieszkaniec miejscowości Kubeczki. W wyniku uderzenia mercedes również przesunął się w przód i uderzył w tył pojazdu marki volkswagen lupo (mieszkaniec pow. ostrowskiego), którego kierujący zatrzymał się celem wykonania manewry skrętu w lewo. 

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji - wszyscy byli trzeźwi.

Stróże prawa sprawcę ukarali mandatem karnym.