Przyszedł zgłosić kradzież swojego pojazdu (24.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszedł zgłosić kradzież swojego pojazdu (24.03.2014r.)

Data publikacji 25.03.2014

kogut_policyjnyW sobotni wieczór kierujący samochodem marki alfa romeo nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekinier pomimo wyraźnych sygnałów błyskowych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę. Sprawca wjechał w drogę polną i porzucił samochód, z kolei sam oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi zabezpieczyli jego pojazd na parkingu strzeżonym w związku z popełnionymi wykroczeniami. W niedzielę zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży jego samochodu marki alfa romeo. Policjanci z drogówki rozpoznali go, że to on przed nimi uciekał. 

W minioną sobotę (22.03.2014r.) w miejscowości Potaśnia (gm. Ostrzeszów) po godz. 21:30 policjanci z drogówki podjęli pościg za kierującym samochodem osobowym marki alfa romeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Mundurowi w pościgu użyli sygnałów dźwiękowych i błyskowych, ale uciekinier nadal nie reagował i kontynuował ucieczkę.

Pościg trwał drogami lokalnymi oraz gruntowymi w kierunku Ostrzeszowa, jednak uciekinier nagle skręcił w drogę polną i zniknął stróżom prawa z pola widzenia. Policjanci jadąc dalej tą drogą zauważyli porzucony samochód, który przed nimi uciekał. W pojeździe nikogo nie było, mężczyzna, który kierował uciekł w nieznanym kierunku. Stróże prawa alfa romeo zabezpieczyli na parkingu strzeżonym celem wykonania dalszych czynności w kierunku nie stosowania się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego nakazującego zatrzymanie pojazdu oraz pozostawienie pojazdu w miejscu zagrażającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym.


Następnego dnia w niedzielę (23.03.2014r.) po godzinie 16:00 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie osobiście stawił się 39-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów), który chciał zgłosić fakt kradzieży samochodu osobowego marki alfa romeo. Z chwilą, gdy mężczyzna wszedł do budynku Policji został już rozpoznany przez policjantów z drogówki, którzy w sobotni wieczór kontynuowali za nim pościg.

39-latek oświadczył, że w sobotę około godz. 21:00 w miejscowości Potaśnia nieznany sprawca, spod budynku sklepu ukradł mu samochód marki alfa romeo. Mężczyzna również wskazał policjantom okoliczności w jakich jego pojazd mógł zostać skradziony. Niestety historia jaką przedstawił znacznie się nie zgadzała ze zdarzeniami, które miały miejsce dnia poprzedniego.


Policjanci 39-latka zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie celem wykonania dalszych czynności służbowych w kierunku fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę więzienia do 2 lat.

Ponadto funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami do roku 2015.