Pijany na rowerze i z zakazem (25.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany na rowerze i z zakazem (25.03.2014r.)

Data publikacji 26.03.2014

rowerW miejscowości Głuszyna policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu. Sprawca jadąc rowerem popełnił również przestępstwo, polegające na niestosowaniu się do wydanego wobec niego postanowienia Sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci patrolując miejscowość Głuszyna (gm. Kraszewice) po godz. 17:00 do kontroli zatrzymali 46-letniego rowerzystę (mieszkaniec gm. Kraszewice).

Kontrola wykazała, że mężczyzna jechał na rowerze po alkoholu. Przeprowadzone badanie wskazało blisko dwa promile (0,94 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto dalsze czynności ujawniły, że 46-latek posiadał już obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd.

Mężczyzna teraz odpowie za nie stosowanie się do postanowienia Sądu, grozi mu za to kara więzienia do lat 3. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za to grozi mu kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.