Ujawnione narkotyki (29.03.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnione narkotyki (29.03.2014r.)

Data publikacji 31.03.2014

img_2680Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Sprawcy wpadli podczas kontroli drogowej, gdzie mundurowi ujawnili przy nich środki ustawą zabronione. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia. 

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolując ul. Targową, o północy (29.03.2014r.) do kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki peugeot.

Pojazdem kierował 30-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, w samochodzie również byli pasażerowie - 26 i 31-letni mężczyźni (mieszkańcy Ostrzeszowa).

Podczas czynności kontrolnych mundurowi w peugeocie ujawnili lufkę nabitą narkotykiem w postaci marihuany. Ponadto okazało się, że kierujący 30-latek był pod wpływem działania tego narkotyku. Policjanci skontrolowali również pasażerów, przy których ujawnili kolejne porcje narkotyków w postaci amfetaminy oraz marihuany.

Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat więzienia, ponadto kierujący odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego.  

 

img_2680