Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Przedsiębiorczości w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (02.04.2014r.)

Data publikacji 02.04.2014

img_2690W dniu 2 kwietnia 2014r. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie wzięła udział w XI edycji "Dnia przedsiębiorczości" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Sześć uczennic z dwóch szkół ponadgimnazjalnych, które zainteresowane są służbą w Policji mogły z bliska przyjrzeć się specyfice tego zawodu.

"Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych."

Na zaproszenie placówek szkolno-edukacyjnych w programie także udział wzięła Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. W środę (02.04.2014r.) w godzinach od 8:00 do 13:00 sześć uczennic ze szkół ponadgimnazjalnych, tj. Zespół Szkół nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sycowie z zamiarem w przyszłości wstąpienia w szeregi Policji z bliska przeglądały się codziennej służbie funkcjonariuszy.

Już o godzinie 8:00 dziewczęta osobiście mogły uczestniczyć w odprawie służbowej prowadzonej przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie mł.insp. Dariusza Bieńka z podległymi mu funkcjonariuszami. Uczennice dowiedziały się w jakim celu oraz w jakiej formie takie spotkania służbowe się odbywają.

Kolejnym punktem programu była możliwość uczestniczenia dziewcząt w telekonferencji rzeczników prasowych garnizonu wielkopolskiego z rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. A. Borowiakiem. Po telekonferencji goście poznali na czym polega praca rzecznika prasowego w tutejszej jednostce oraz jaką on odgrywa rolę w środowisku lokalnych mediów.

Również uczennice poznały specyfiką służby policjanta z Wydziału Kryminalnego z Zespołu Techniki Kryminalistycznej. W tym spotkaniu dziewczyny dowiedziały się co to jest "ślad" oraz jaką on rolę odgrywa w zdarzeniu. Jednocześnie poznały sposoby jego zabezpieczania do celów procesowych. W formie zabawy dziewczęta mogły pozostawić również swoje odciski palców.

W kolejnym punkcie tego dnia, uczennice przyglądały się pracy policjanta Dyżurnego na stanowisku kierowania. Dziewczyny przysłuchiwały się prowadzonej korespondencji w formie radiowej funkcjonariusza z dyżurnym oraz dysponowania go do dalszych działaniach.

Uczestniczki akcji miały również możliwość poznania czworonożnych "policjantów" - dwa psy służbowe, które pomagają w codziennej służbie. Także ochotniczki zapoznały się ze sprzętem służbowym, który na co dzień policjanci wykorzystują w służbie (radiowóz, radiostacja, alkomat).

Dzięki Dniu Przedsiębiorczości uczestniczki programu choć trochę mogły z bliska zapoznań się ze specyfiką służby w Policji. Dziękujemy za udział.  

img_2698img_2703img_2701img_2689img_2699img_2688img_2690img_2696