Ukradli dwa okna z budynku gospodarczego (18.04.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli dwa okna z budynku gospodarczego (18.04.2014r.)

Data publikacji 20.04.2014

oknoPolicjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o demontaż i kradzież dwóch plastikowych okien z budynku gospodarczego w Przytocznicy. Dwóm sprawcom grozi kara do pięciu tak więzienia, trzecim złodziejem okazał się 16-latek, który za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.   

Podejrzani, to dwaj bracia w wieku 20 i 21 lat - mieszkańcy powiatu kaliskiego, którym w kradzieży pomagał 16-letni kolega (mieszkaniec powiatu kępińskiego). Sprawcy w połowie miesiąca kwietnia 2014r. wykorzystując niezamieszkałą posesję, z budynku gospodarczego zdemontowali i ukradli dwa plastikowe okna. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 1000 zł.

Policjanci ustalili, że złodzieje działali w godzinach nocnych. Na teren prywatnej posesji w miejscowości Przytocznica przyjechali samochodem, gdzie zdemontowali dwa okna, które następnie po kolei wywozili. Tej samej nocy jedno okno ukryli w pobliskim lesie na terenie gm. Doruchów, drugie natomiast pozostawili w opuszczonej szopie na terenie powiatu kaliskiego. 

Stróże prawa okna znaleźli. Jedno nadal leżało w lesie, drugie natomiast spełniało już swoją rolę i było zamontowane w budynku mieszkalnym złodziei. 

W przedmiotowej sprawie trwają dalsze czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Dorosłym sprawcą grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast 16-latek za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

okno