Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był agresywny i utrudniał czynności, trafił do policyjnego aresztu (19.04.2014r.)

Data publikacji 20.04.2014

kraty-Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie mężczyznę, który utrudniał oraz zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów oraz do personelu ratowniczego w trakcie pobierania od niego krwi do badania na zawartość alkoholu.

W minioną sobotę (19.04.2014r.) tuż po godzinie 21:00 policjanci interweniowali wobec 33-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego.

W miejscowości Grabów Wójtostwo mężczyzna prowadząc samochód marki bmw będąc na stacji paliw uderzył w drzwi wejściowe do budynku stacji. Podczas czynności policjanci ustalili, że 33-latek jadąc samochodem popełnił przestępstwo polegające na nie stosowaniu się do orzeczenia Sądu zakazu kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił poddaniu się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z powyższym stróże prawa ze sprawcą udali się do Pogotowia Ratunkowego celem pobrania od niego krwi do badania. Na miejscu 33-latek utrudniał wykonywanie wszelkich czynności służbowych, także zachowywał się agresywnie w stosunku do policjantów oraz do personelu ratowniczego.

Sprawca nie reagował na polecenia mundurowych, dlatego podjęto decyzję o zatrzymaniu go w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. 33-latek odpowie za kierowanie pojazdem po alkoholu, za nie stosowanie się do orzeczenia Sądu oraz za utrudnianie czynności służbowych.