Bezpieczny Senior na rowerze (28.04.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Senior na rowerze (28.04.2014r.)

Data publikacji 28.04.2014

img_2875W poniedziałkowe popołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach działań prewencyjnych pod hasłem "Bezpieczny Senior" po raz kolejny spotkali się ze słuchaczami Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Ostrzeszowie. Tym razem spotkanie poświęcone było bezpiecznemu poruszaniu się na rowerze. 

W poniedziałek 28.04.2014r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Ostrzeszowie uczestniczyli w spotkaniu ze słuchaczami Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Ostrzeszowie. To już kolejne takie spotkanie z cyklu działań prewencyjnych w ramach akcji "Bezpieczny Senior". Tym razem tematem wizyty mundurowych było bezpieczeństwo seniora na rowerze.  

Policjanci słuchaczom przedstawili najczęstsze przyczyny wypadków powodowanych przez rowerzystów oraz najczęstsze przyczyny wypadków powodowanych przez innych kierujących, w których poszkodowanymi są rowerzyści. Funkcjonariusze skupili się również na przepisach prawa jakie obowiązują rowerzystów, także omówiono znaki drogowe i ścieżki rowerowe na przykładzie miasta Ostrzeszowa.

Mundurowi również szczerze zachęcali seniorów do korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki nim podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, co znacznie umożliwia uniknięcie niebezpiecznych zdarzeń. Każdy z uczestników spotkania otrzymał gadżet odblaskowy z możliwością przypięcia go do roweru, bądź torebki.

img_2883img_2877img_2881