Uderzyła w rowerzystkę (07.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyła w rowerzystkę (07.05.2014r.)

Data publikacji 07.05.2014

radiowoz1W miejscowości Grabów Wójtostwo kierująca samochodem marki renault, w wyniku nie dostosowania prędkości do panujących warunków na drodze najechała na rowerzystkę. Pokrzywdzona przewracając się zahaczyła o jadącego przed nią rowerzystę. Sprawczyni za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym, ponadto okazał się, że drugi rowerzysta był nietrzeźwy. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia drogowego doszło po godzinie 14:00 w miejscowości Grabów Wójtostwo.

Policjanci na miejscu ustalili, że mieszkanka powiatu ostrowskiego, kierując samochodem osobowym marki renault nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i najechał na rowerzystkę (mieszkanka powiatu ostrowskiego). W wyniku uderzenia pokrzywdzona przewracając się zahaczyła o jadącego przed nią 20-letniego rowerzystę (mieszkaniec powiatu ostrowskiego), który również się przewrócił.

Pokrzywdzoną rowerzystkę Pogotowie Ratunkowe przewiozło do Szpitala w Ostrzeszowie.

Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników kolizji drogowej, gdzie kontrola wobec 20-latka wykazała, że wsiadł na rower po alkoholu. Badanie wykazało blisko promil (0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym, 20-latek odpowie przed Sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.