Szukało ją 15 policjantów i 12 strażaków (13.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szukało ją 15 policjantów i 12 strażaków (13.05.2014r.)

Data publikacji 14.05.2014

alarm44-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego poinformowała swoich krewnych o zamiarze popełnienia samobójstwa. Zaginioną poszukiwało 15 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz 12 funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Niestety poszukiwania nie przyniosły pozytywnego rezultatu i po 23:00 akcję zakończono, aby móc ją wznowić za kilka godzin. Na szczęście poszukiwań nie trzeba było podejmować, tuż przed godziną 1:00 zaginioną zauważył patrol Policji w Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrowskiej. Kobieta nie wymagała pomocy medycznej i przekazano ją rodzinie. 

Tuż przed godziną 16:00 (13.05.2014r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Chlewo (gm. Grabów nad Prosną) kobieta, która kierowała samochodem marki fiat linea straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. We wskazanym miejscu policjanci zastali 44-letnią kobietę (mieszkankę powiatu kaliskiego). Mundurowi od 44-latki wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone wobec niej badanie wykazało, że kobieta była nietrzeźwa. Urządzenie pomiarowe przedstawiło wynik ponad dwa promile alkoholu (1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Niestety kobieta nie potrafiła jednoznacznie przedstawić okoliczności zdarzenia, wciąż zmieniając jego fakty.

Od kobiety pobrano dwukrotnie krew do badania na zawartość alkoholu. Policjanci wykonali dalsze czynności w kierunku naruszenia przez nią przepisów w ruchu drogowym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Stróże prawa zatrzymali od sprawczyni Prawo Jazdy oraz Dowód Rejestracyjny. 

Po godzinie 19:30 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosiła się kobieta, celem zgłoszenia zaginięcia 44-letniej kobiety (mieszkanki powiatu kaliskiego). Okazało się, że zaginioną okazała się sprawczyni zdarzenia drogowego w miejscowości Chlewo.

Ustalenia wykazały, że 44-latka najprawdopodobniej po zdarzeniu drogowym, telefonicznie skontaktowała się ze swoim synem informując go o zamiarze popełnienia przez nią samobójstwa. Zaginiona miała przy sobie dwa telefony komórkowe, ale niestety były wyłączone. Od godziny 19:30 zostały wszczęte poszukiwania za 44-letnią mieszkanką powiatu kaliskiego.

15-funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz 12-funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej sprawdzali wszystkie miejsca, w których zaginiona mogłaby przebywać. Mundurowi skontrolowali dworce PKP, PKS, tereny leśne oraz parki. Sprawdzili lokale gastronomiczne, hotele, postój TAXI, stacje paliw oraz parkingi osiedlowe. O fakcie zaginięcia policjanci powiadomili również ościenne jednostki Policji. Stróże prawa patrolowali także drogę wojewódzka nr 449 w miejscowości Grabów nad Prosną. Niestety poszukiwania nie przynosiły pozytywnego rezultatu. Po godzinie 23:00 z uwagi na późną porę została podjęta decyzja o zakończeniu w tym dniu poszukiwań, aby móc je wznowić od samego rana w dniu następnym.

Na szczęście nie trzeba było ich wznawiać, o godzinie 00:55 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w Grabowie nad Prosną przy ul. Ostrowskiej patrol Policji zauważył idącą kobietę. Okazało się, że była to poszukiwana 44-latka. Zaginiona nie wymagała pomocy medycznej, poinformowano rodzinę o fakcie odnalezienia ich krewnej.