Tragiczny wypadek w Torzeńcu (16.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Torzeńcu (16.05.2014r.)

Data publikacji 16.05.2014

policjaW miejscowości Torzeniec (gm. Doruchów) na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 450, kobieta kierująca citroenem xsara nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w kierującego samochodem marki honda accord. W wyniku zderzenia się pojazdów śmierć poniósł pasażer z pojazdu citroen xsara. Kierujących pojazdami oraz pasażera z hondy niezwłocznie przewieziono do Szpitala. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ustalają dalsze okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.

Tuż po godzinie 9:00 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Torzeniec w gminie Doruchów.

Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci. Wstępne ich ustalenia wykazały, że 39-letnia kobieta (mieszkanka powiatu wieruszowskiego) kierująca samochodem osobowym marki citroen xsara, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 450 nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu pojazdem marki honda accord, którym kierował 58-letni mieszkaniec Ostrzeszowa.

W wyniku zderzenia się pojazdów śmierć poniósł 46-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu wieruszowskiego), który był pasażerem w pojeździe marki citroen. Pozostali uczestnicy zdarzenia, tj.: kierująca citroenem oraz kierujący hondą i pasażer zostali niezwłocznie przewiezieni do Szpitala. 

Mundurowi ustalili stan trzeźwości uczestników wypadku, byli trzeźwi.

W chwili obecnej funkcjonariusze Policji pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą dalsze czynności celem ustalenia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku.