Posiadali narkotyki (17.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki (17.05.2014r.)

Data publikacji 17.05.2014

marihuanaPolicjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną ujawnili przy trzech mężczyznach narkotyki, była to marihuana. Mundurowi ujawnili również przy nich przedmioty do palenia tego narkotyku - lufki oraz maszynkę do rozdrabniania i porcjowania środków odurzających. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie przy sobie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje kare do 3 lat więzienia. 

W godzinach nocnych, tuż przed godziną 3:00 (17.05.2014r.) policjanci patrolując ulicę Rybacką w Grabowie nad Prosną zauważyli zaparkowany tam samochód osobowy marki opel vectra.

W samochodzie przebywało trzech młodych mężczyzn w wieku 19, 20 i 21 lat - mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego. 

Mundurowi wykonując wobec nich czynności służbowe ujawnili w samochodzie na siedzeniu narkotyki - były to woreczki z porcjami zielonego suszu (marihuana) oraz przedmioty do palenia tego środka - osmolone lufki oraz maszynkę do rozdrabniania i porcjowania środków odurzających. 

Ponado mundurowi w kieszeni spodni u 20-latka ujawnili  kolejne porcje tego narkotyku.

Trzech podejrzewanych zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Teraz sprawę przejęli kryminali i ustalają dalsze okoliczności przestępstwa.

Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.  

 

marihuana