Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Potaśni, był nietrzeźwy i kierował pomimo zakazu (17.05.2014r.)

Data publikacji 18.05.2014

paragraf-2W miejscowości Potaśnia stróże prawa zatrzymali 40-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszowa, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Ponadto okazało się, że mężczyzna jadąc samochodem nie stosował się do orzeczonego wobec niego zakazu kierowania pojazdami. Sprawca odpowie teraz za dwa przestępstwa.

W sobotę (17.05.2014r.) policjanci patrolując miejscowość Potaśnia (gm. Ostrzeszów) po godz. 20:00 do kontroli drogowej zatrzymali 40-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierującego samochodem osobowym marki opel vectra.

Kontrola wykazała, że 40-latek popełnił dwa przestępstwa. Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało ponad 0,5 promila (0,32 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) oraz prowadził samochód wbrew orzeczonemu wobec niego zakazowi kierowania pojazdami jaki wydał Sąd Rejonowy. 

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat więzienia, natomiast nie stosowanie się do orzeczenia Sądu zagrożone karą do lat 3.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.