Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając doprowadził do kolizji drgowej (18.05.2014r.)

Data publikacji 19.05.2014

policja_2W niedzielne popołudnie policjanci z drogówki podjęli pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekinier wjechał na skrzyżowanie ul. Przemysłowej z ul. Łąkową i doprowadził do kolizji drogowej z kierującym samochodem marki opel. Okazało się, że sprawca nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem. Policjanci przeciwko 33-latkowi skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego za popełniony przez niego zbieg wykroczeń, tj. nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji w ruchu drogowym, nie posiadanie uprawnień do kierowania motocyklem, nie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. 

W niedzielę (18.05.2014r.) po godzinie 16:00 w Ostrzeszowie przy ul. Przemysłowej do kontroli drogowej nie zatrzymał się kierujący motocyklem marki suzuki.

Patrol drogówki natychmiast podjął za nim pościg. Uciekinier wjeżdżając na skrzyżowanie ul. Przemysłowej z ul. Łąkową nagle zajechał drogę prawidłowo kierującemu (mieszkaniec m. Zosin) pojazdem marki ople i doprowadził do zderzenia.

Sprawcą okazał się 33-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszowa, który nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyzna swoim zachowaniem popełnił zbieg wykroczeń, a mianowicie: nie zatrzymał się do kontroli drogowej, doprowadził do kolizji, kierował motocyklem nie posiadając do tego w ogóle uprawnień oraz nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego od pojazdu i obowiązkowego ubezpieczenia.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia - byli trzeźwi. 

Przeciwko 33-latkowi sporządzono wniosek o ukaranie, który zostanie przekazany do Sądu Rejonowego.