Śmiertelne potrącenie rowerzystki (20.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzystki (20.05.2014r.)

Data publikacji 20.05.2014

blachaW miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie na drodze wojewódzkiej nr 449 doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki. Policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący autobusem komunikacji miejskiej, jadąc w kierunku Ostrzeszowa podczas manewru wyprzedzania kierującej rowerem nie zachował odpowiedniej odległości i doprowadził do potrącenia. Pokrzywdzona poniosła śmierć na miejscu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie ustalają dalsze okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło po godzinie 8:00 w miejscowości Ostrzeszów - Pustkowie na drodze wojewódzkiej nr 449.

Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że 48-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną) kierując autobusem komunikacji publicznej marki autosan nie zachował dostatecznej odległości w trakcie manewru wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku, tj. do Ostrzeszowa 75-letniej rowerzystki (mieszkanka pow. kępińskiego) doprowadzając do potrącenia.

Pokrzywdzona w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. 

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem - był trzeźwy. Na czas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia, ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego.