W wyniku nadmiernej prędkości starcił panowanie (29.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W wyniku nadmiernej prędkości starcił panowanie (29.05.2014r.)

Data publikacji 31.05.2014

kiaW miejscowości Jelenie pojazd marki renault megane dachował, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci ustalili, że pojazdem kierował 44-letni mężczyzna, który posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Ponadto od mężczyzny stróże prawa wyczuli wyraźną woń alkoholu - pobrano od niego krew do badania. 

W miniony czwartek (29.05.2014r.) po godzinie 16:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Jelenie (gm. Kraszewice).

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki renault megane, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup energetyczny, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Samochodem kierował 44-letni mężczyzna (mieszkaniec miejscowości Grzyb). Podczas czynności mundurowi od 44-latka wyczuli wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna odmówił sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, dlatego pobrano od niego krew do badania. Ponado okazało się, że sprawca posiadał czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, jaki wydał wobec niego Sąd.

W pojeździe przebywała także pasażerka. W następstwie zdarzenia oboje doznali obrażeń ciała i przewieziono ich do Szpitala w Ostrzeszowie.    

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie n/Prosną prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.