Policjanci w Przedszkolu w Kobylej Górze (02.06.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w Przedszkolu w Kobylej Górze (02.06.2014r.)

Data publikacji 02.06.2014

img_3069Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w poniedziałek zawitali w Publicznym Przedszkolu w Kobylej Górze. Mundurowi rozmawiali z dzieci o tym, że mają słuchać rodziców oraz, że nie mogą samowolnie oddalać się od domu. Mundurowi ostrzegali również, że osoby dorosłe, które przewożą ich w samochodach obowiązkowo muszą być przewożeni w fotelikach z zapiętymi pasami - nawet wtedy, gdy trasa przejazdu jest bardzo krótka.

W poniedziałek (02.06.2014r.) w samo południe policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkali się z dzieci z Przedszkola w Kobylej Górze.

Mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, o reakcji na zaczepki osób dorosłych oraz o zasady bezpieczeństwa podczas zabawy z rówieśnikami. Ponadto stróże prawa zwrócili szczególną uwagę najmłodszych na obowiązek przewożenia ich w pojazdach w przeznaczonych do tego fotelikach oraz zapinaniu pasów - nawet, gdy trasa przejazdu jest krótka.   

Policjanci poruszyli również kwestię numerów alarmowych, które należy zapamiętać oraz, z których powinno się skorzystać w przypadku takiej potrzeby. 

Poniedziałkowe spotkanie zostało podsumowane istotnym faktem, że policjant to osoba, której nie należy się bać. To osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

img_3073img_3071img_3069img_3078