Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki gościły w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (04.06.2014r.)

Data publikacji 05.06.2014

6W minioną środę (04.06.2014r.) Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie odwiedzili niecodzienni goście. Dzieci z Przedszkola im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie przyglądały się z bliska pracy policjantów. Maluchy zwiedziły budynek komendy, weszły do radiowozu, gdzie zapoznały się z jego specjalistycznym wyposażeniem. Po przez zabawę przedszkolaki zapoznawały się również z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się. 

Na zaproszenie policjantów ostrzeszowskiej drogówki w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie gościły dzisiaj dzieci z przedszkola im. Misia Uszatka w Ostrzeszowie.

 

Spotkanie było okazją do zaprezentowania dzieciom budynku komendy, wyposażenia policjantów ruchu drogowego oraz radiowozu, którym dzieci mogły się przejechać. Jednak głównym powodem wizyty była pogadanka na temat bezpiecznego poruszanie się po drodze.

Oprócz omówienia podstawowych zasad poruszania się po drodze dzieciom wręczono również materiały multimedialne, na których bohater kreskówek Spongebob tłumaczy dzieciom, co mają robić na drodze by być bezpiecznym.

Wyposażone w tą wiedzę oraz nalepki odblaskowe ze swoim bohaterem dzieci będą na pewno starały się postępować na drodze zgodnie z jego radami.

123456