Seniorzy za kierownicą (06.06.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy za kierownicą (06.06.2014r.)

Data publikacji 06.06.2014

img_3090"Seniorzy za kierownicą" - to tytuł kolejnego spotkania z cyklu Bezpieczny Senior, w którym uczestniczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie na zaproszenie Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Ostrzeszowie. 

W piątek  06.06.2014r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Ostrzeszowie uczestniczyli w spotkaniu ze słuchaczami Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Ostrzeszowie. To już kolejne spotkanie policjantów z seniorami w ramach cyklu spotkań pod nazwą Bezpieczny Senior - piątkowa wizyta dotyczyła "seniora za kierownicą".

Podczas spotkanie funkcjonariusze poruszyli kwestię, że polskie prawo traktuje wszystkich kierowców tak samo i niezależnie od wieku. Każdy posiadacz prawa jazdy może prowadzić samochód na ile jego kondycja pozwala mu na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Następnie policjanci wraz z słuchaczami omówili plusy i minusy tego, że seniorzy są kierowcami. Ze wspólnych wypowiedzi okazało się, że plusem bycia seniorem-kierowcą jest: posiadanie sporego doświadczenia, nie muszą się przed nikim popisywać, nie śpieszą się tak bardzo jak młodzi. Minusem, to niestety: pogarszający się wzrok i słuch, pogarszająca się motoryka i koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz zachodzące stopniowe zmiany w zakresie czasu reakcji i koncentracji. Także z wiekiem niestety zmniejsza się wytrzymałość i kondycja organizmu.

Policjanci wskazali wiele metod oraz przykładów jak bezpiecznie dojechać samochodem do celu. Ważne jest, to aby przygotować się do podróży, a podczas jazdy skoncentrować. Także zachęcali słuchaczy do regularnych badań wzroku i słuchu. 

img_3080img_3081img_3083img_3084img_3085img_3086img_3087img_3090img_3094