Wypadek drogowy (19.06.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy (19.06.2014)

Data publikacji 20.06.2014

kia W miejscowości Bierzów w dniu 19.06.2014 doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Sprawca wypadku drogowego doznał obrażeń ciała powyżej dni 7.  

Około godziny 13, w dniu 19.06.2014, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie został poinformowana o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bierzów. Jak ustalono na miejscu, do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło w okolicy krzyża w Bierzowie, gdzie 38-letni mieszkaniec Bierzowa kierując motocyklem marki KTM typu cross na łuku drogi lokalnej nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z kierunku przeciwnego samochodem osobowym marki Skoda, kierowanym przez 61-letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra.


Sprawca zdarzenia doznał obrażeń ciała powyżej dni siedmiu (złamanie kości udowej), co kwalifikuje ten czyn jako wypadek drogowy.


Wobec sprawcy zostanie przeprowadzone postępowanie z art. 177 Kodeksu Karnego oraz postępowanie w sprawie o wykroczenie w związku z brakiem ubezpieczenia OC na motocykl oraz braku rejestracji powyższego pojazdu.