Spotkanie z przedszkolakami - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji 26.06.2014

dsc_0217W dniu 26 czerwca 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo dzieci w okresie wakacyjnym przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Parzynowie spotkanie i pogadankę z dziećmi klas I - IV oraz grupą przedszkolną.

W trakcie spotkania omówiono z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zarówno w charakterze pieszego jak i rowerzysty. Podkreślono jak ważnym elementem bezpieczeństwa na drodze jest bycie dobrze widzialnym dla innych uczestników ruchu drogowego. W tym celu przekazano dzieciom uzyskane w ramach porozumienia z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu gadżety odblaskowe, które dzieci obiecały używać tak by być widocznym a zarazem bezpiecznym na drodze. Ponadto przyszłym rowerzystom wręczono książeczkę "Karta rowerowa", w której sposób prosty a zarazem bardzo przystępny wytłumaczone i wskazane są podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego doyczące ruchu rowerzystów.


Na spotkaniu przekazano dzieciom również szereg rad jak nie stać się ofiarą zbliżających się żniw, ostrzegając przed nieodpowiedzialnym zachowaniem przy pojazdach i maszynach rolniczych. Wskazano również na inne niebezpieczeństwa czychające na dzieci w okresie wakacyjnym takie jak kąpiele bez nadzoru dorosłych w niestrzeżonych akwenach wodnych, czy stanie się ofiarą przestępstw pospolitych. Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do tego, że wakacje roku 2014 będą wspaniałym i zarazem bezpiecznym okresem w życiu naszych milusińskich.

 dsc_0215

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0213

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0212