Zatrzymane prawo jazdy (24.07.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawo jazdy (24.07.2014)

Data publikacji 28.07.2014

sdc10579 Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy kobiecie, która w dniu 24.07.2014 w Niedźwiedziu doprowadziła do kolizji drogowej.  

W dniu 24.07.2014 o godzinie 17.50 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie udali się do miejscowości Niedźwiedź, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe.


Na miejscu ustalono, że 32-letnie mieszkanka miejscowości Niwy jadąc pojazdem marki Nissan Qashqai w kierunku miejscowości Ostrów Wlkp nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie po wyjechaniu z łuku straciła panowanie nad pojazdem i wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu uderzyła w bok prawidłowo jadącego w kierunku Ostrzeszowa pojazdu ciężarowego marki DAF, którym kierował 48-letni mieszkaniec miejscowości Biała. W wyniku uderzenia pojazd Nissan odbił się i zatrzymał przy prawej krawędzi jezdni.


Kierujących przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – trzeźwi.


Kobietę przewieziono do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie, gdzie ustalono, że posiada ona obrażenia w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego oraz stłuczenia barku lewego. Na własne żądanie wypisała się ze szpitala.


Sprawczyni zdarzenia zatrzymano prawo jazdy za spowodowaną kolizję. Jednocześnie wobec kobiety zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu.