Weekendowi trzeźwości (08.08-10.08) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowi trzeźwości (08.08-10.08)

Data publikacji 11.08.2014

kogut_policyjnyKolejny weekend obfitował w kierujących, którzy poruszali się po drogach publicznych w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 6 takich kierujących.   

W sumie w trakcie weekendu policjanci zatrzymali 6 kierujących „na podwójnym gazie” z czego 2 popełniło wykroczenie, a 4 przestępstwo.

1. Pierwszego kierującego naruszającego przepisy kodeksu wykroczeń policjanci w piątek około godziny 14 w miejscowości Racławice. Ustalono, że 33-letni mieszkaniec Wrocławia kieruje samochodem osobowym marki Opel Omega znajdując się stanie po spożyciu alkoholu z wynikiem 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stanie przed Sądem za popełnione wykroczenie.

2. Następnego dnia funkcjonariusze pełniąc służbę w miejscowości Niedźwiedź zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Komorowa. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,49 alkoholu.

Postępowanie karne prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

3. W niedzielę tj. 10.08.2014 w miejscowości Kuźnica Grabowska zatrzymano 62-letniego mieszkańca tej miejscowości, który motorowerem marki Jon Way kierował znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu z wynikiem 0,20 mg/l.

Przeciwko mężczyźnie skierowany zostanie wniosek do Sądu.

4.Tego samego dnia w Kobylej Górze policjanci zatrzymali kierującego motorowerem marki HUATIAN 58-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,61 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowanie przeciwko mężczyźnie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

5. Kilka minut później w Pisarzowicach kolejnego nietrzeźwego ujawnili funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie, w tym przypadki sprawcą przestępstwa z art. 178 kk okazał się 58-letni mieszkaniec miejscowości Januszkowice, który w wydychanym powietrzu miał 0,59 mg/l alkoholu.

Postępowanie prowadzą policjanci z KPP w Ostrzeszowie.

6. Jeszcze w niedziele policjanci pełniąc służbę w miejscowości Ostrzeszów Pustkowie zatrzymali do kontroli samochód marki VW Golf. Kierującego poddano badaniu stanu trzeźwości. Mężczyzna okazał się nietrzeźwy – 1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W związku z popełnionym przestępstwem postępowanie przeciwko mężczyźnie prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Ostrzeszowie.