Nieletni sprawcą wypadku (09.08.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni sprawcą wypadku (09.08.2014)

Data publikacji 11.08.2014

nowe_logo 17-latek łamiąc przepisy ruchu drogowego popisując się przed znajomymi stracił panowanie nad kierowanym motorowerem i potrącił ojca, który na rękach niósł 7 miesięczną córeczkę. Ojciec z córką trafili do szpitala.  

W dniu 09.08.2014 około godziny 19:25 KPP w Ostrzeszowie została poinformowana o wypadku drogowym, w którym są ranni.


Na miejsce tj. Ostrzeszów ul. Sikorskiego natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że 17-letni mieszkaniec Ostrzeszowa jadąc motorowerem marki Junak 901RS wzdłuż ul. Kościuszki wykonał manewr skrętu w lewo w ul. Sikorskiego nie stosując się do stojącego tam znaku (nakaz jazdy z prawej strony znaku) wjeżdżając w tę ulicę z lewej strony, a następnie próbując stanąć nogami na siedzisku stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego spadł z motoroweru, który rozpędzony wjechał na chodnik znajdujący się po lewej stronie gdzie potrącił idącego 36-letniego mieszkańca Rzetni oraz 7-miesięczną córkę, którą mężczyzna niósł na rękach.


Ustalono, że ojciec posiada uraz kręgosłupa na odcinku krzyżowo-lędźwiowym, oraz krwiaka kości krzyżowej – obrażenia poniżej dni siedmiu.


Dziewczyna została przetransportowana do Szpitala Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ustalono, że odniosła obrażenia w postaci wstrząśnienia mózgu, urazu głowy oraz złamania prawej kości udowej.


W związku z rażącym naruszeniem i lekceważeniem przepisów ruchu drogowego sprawcy zdarzenia zatrzymano kartę motorowerową.


Postępowanie w kierunku art. 177 ust. 1 Kodeksu Karnego prowadzą policjanci KPP w Ostrzeszowie.