Uderzyła w zwierzynę (04.09.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyła w zwierzynę (04.09.2014)

Data publikacji 05.09.2014

znak-jeleW miejscowości Kaliszkowice Ołobockie (gm. Mikstat) kierująca samochodem osobowym marki Mercedes uderzyła w nagle przebiegającego przez jezdnię sarnę. W następstwie uderzenia pojazd został uszkodzony, zwierzynę leśną przekazano leśniczemu.  

Do zdarzenia doszło po godzinie 14:00 (04.09.2014r.) w miejscowości Kaliszkowice Ołoboskie (gm. Mikstat).

Z ustaleń Policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mercedes uderzyła w zwierzę leśną, która nagle wbiegła na jezdnie wprost pod pojazd. 41-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego chcąc uniknąć zderzenia zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie wjechała do rowu.

Kierująca była trzeźwa, kobieta nie odniosła obrażeń.APELUJEMY

Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku, ale w okresie jesiennym warunki atmosferyczno – drogowe są szczególnie utrudnione. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, częste poranne mgły – to wszystko znacznie ogranicza widoczność, a tym samym powoduje, że jesteśmy zaskoczeni nagłą sytuacją, której się nie spodziewaliśmy. Dodatkowo śliska nawierzchnia powoduje, że podjęte przez kierującego gwałtowne manewry mogą spowodować poślizg pojazdu oraz utratę panowania nad nim.