Potrącenie pieszego (06.09.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego (06.09.2014)

Data publikacji 08.09.2014

sdc10579W dniu 06.09.2014 w miejscowości Szklarka Myślniewska doszło do potrącenia mężczyzny, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali wszystkie osoby będące na miejscu i ujawnili poszukiwanego mężczyznę.  

W dniu 06.09.2014 funkcjonariusze udali się do Szklarki Myślniewskiej, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.


Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mieszkaniec Wrocławia kierując samochodem marki Seat Cordoba w kierunku Szklarki Przygodzickiej został nagle zmuszony do gwałtownego hamowania przez nieprawidłowo idącego prawą stroną jezdni pieszego, który wtargnął bezpośrednio przed jadący pojazd w wyniku czego został on potrącony.


Pieszym okazał się 40-letni mieszkaniec Bierzowa, który po uderzeniu przez samochód wstał po czym próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Widząc to uczestnicy oraz świadkowie zdarzenia zatrzymali mężczyznę.


Na miejsce przybyła karetka, która stwierdziła, że mężczyzna posiada otarcie naskórka ręki prawej w okolicy łokcia – jednakże odmówił on przewiezienia do Szpitala.


Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny z wynikiem 1,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Na mężczyznę – pieszego skierowany zostanie Wniosek o Ukaranie do Sądu Rejonowego.


W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wylegitymowali wszystkie osoby znajdujące się na miejscu - jeden z pasażerów samochodu Seat Cordoba okazał się osobą poszukiwaną.


Policjanci natychmiast sporządzili stosowną dokumentację i poinformowali jednostkę prowadzącą sprawę poszukiwawczą, po czym mężczyznę zwolniono.